برقراری پرواز در مسیر شیراز-وین ( اتریش )

به منظور برقراری پروازهای 4 ایرلاین بزرگ اروپایی ، روز گذشته 3 تن از بازرسین عملیاتی شرکت های مذکور تحت عنوان گروه لوفتهانزا وارد فرودگاه بین المللی شیراز شدند.

این هیات که صبح دیروز به منظور برقراری پرواز در مسیر اتریش-شیراز به فرودگاه بین المللی شیراز آمده بود پس از دیدار و برگزاری جلسه با مدیر کل فرودگاههای استان فارس از ساختمان تکنیکال بلاک، امکانات و تسهیلات ترمینال های داخلی و خارجی، نحوه ارائه خدمات به مسافرین، تجهیزات و امکانات شرکت های هندلینگ کننده مستقر در فرودگاه بازدید کردند.

در ادامه این بازدید با هدف بررسی وضعیت آژانس ها، هتل ها و ظرفیت گردشگری استان، با حضور مدیر کل فرودگاههای استان فارس، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس و رییس جامعه هتلداران فارس؛ نشستی برگزار شد.

رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس طی سخنانی به ظرفیت های موجود در فرودگاه بین المللی شیراز اشاره کرد و گفت: این فرودگاه در حال توسعه است و اکنون ترمینال المللی با مساحت 23 هزار مترمربع در 3 طبقه با ظرفیت جابجایی 5/2 میلیون مسافر در سال با هزینه 150 میلیارد تومان در حال ساخت می باشد.

همچنین مدیر کل فرودگاههای استان فارس به فعالیت شرکت شرکت های هواپیمایی متعدد خارجی در فرودگاه شیراز اشاره کرد و افزود: برقراری پرواز های مستقیم به کشورهای اروپایی نقش بسزایی در رونق و توسعه گردشگری استان خواهد داشت و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برقراری این پروازها باشیم.

بدیعی فرد اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در اسفندماه سال جاری، دو گروه از گردشگران اتریشی از شهرهای لینتس و گراتس با 2 پرواز چارتری به شیراز سفر خواهند کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد انجام پروازهای مستقیم از وین به شیراز نیز خواهیم بود.

در ادامه رییس ایستگاه هواپیمایی اتریش در اصفهان زیر ساخت ها و امکانات فرودگاه بین المللی شیراز جهت برقراری پروازهای اروپایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به امکانات فرودگاه شیرازو پتانسیل ها و ظرفیت های مناسبی که شهر شیراز در حوزه گردشگری دارد برقراری پرواز مستقیم به این شهر امکان پذیر می باشد.

گفتنی است؛ در این نشست، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و رییس انجمن جامعه هتلداران فارس نیز در خصوص امکانات، جاذبه های گردشگری استان و ظرفیت هتل های شهر شیراز سخنانی ایراد کردند.

http://shiraz.airport.ir/office/news/1006785

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *